سامسونگ سومین سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی خود به نام ISOCELL HP2 را معرفی کرد.‌ این سنسور احتمالا در گوشی گلکسی S23 اولترا استفاده ‌خواهد شد و تصاویر و ویدیوهای بسیار با کیفیتی را ثبت خواهد کرد.

متاسفانه سنسور دوربین ISOCELL HP2 از نوع ۱ اینچی نیست بلکه سایز آن ۱/۱.۳ اینچ با پبکسل‌های ۰.۶ میکرونی است. بنابراین این سنسور کوچکتر از سنسور ISOCELL HP1 که دو سال پیش معرفی شد است.  

سنسور ISOCELL HP2 دارای قابلیت‌های زیادی است که از آن جمله می‌توان به فناوری ترکیب پیکسلی Tetra2pixel اشاره کرد که بسته به شرایط نوری مختلف می‌تواند تصاویر ۵۰ مگاپیکسلی ۱.۲ میکرونی یا تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی ۲.۴ میکرونی تولید کند. در ضمن، کاربران با استفاده از آن امکان ضبط ویدیوهای 8K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه را نیز خواهند داشت. ‌

یکی دیگر از قابلیت‌های سنسور HP2 قابلیتی به نام  DSG که می‌تواند امکان تبدیل دو مقدار متفاوت تبدیلی را در یک سیگنال واحد فراهم کند. قابلیت دیگری به نام Smart-ISO Pro نیز ارائه شده که امکان ادغام‌ مقادیر مختلف ISO را جهت عکاسی ۱۲ مگاپیکسلی و فیلمبرداری 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه فراهم خواهد کرد.

یک فناوری فوکوس خودکار به نام Super QPD نیز ارائه شده که امکان فوکوس تمام ۲۰۰ میلیون پیکسل سنسور دوربین HP2 را میسر خواهد کرد. فناوری دیگری وجود دارد که امکان اکسپوژرهای کوتاه و بلند را به‌طور همزمان فراهم خواهد کرد.  

سامسونگ گفته است که از امروز تولید انبوه ISOCELL HP2 را آغاز کرده است. بنابراین به‌زودی شاهد آن روی گوشی گلکسی S23 اولترا خواهیم بود. این گوشی قرار است روز ۱ فوریه در رویداد آنپکد سامسونگ معرفی شود. 

منبع:  Wccftechاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/244650/samsung-finally-announces-the-isocell-hp2-camera-sensor/