رایان شروت (Ryan Shrout) در شبکه اجتماعی X اعلام کرد که بعد از پنج سال همکاری با اینتل این شرکت را ترک کرده است. او رهبری بخش گرافیک و مهمتر از آن تیم آرک (Arc) اینتل را بر عهده داشت.

رایان شروت قبل از پیوستن به اینتل در سال ۲۰۱۸، در PC Perspective به خوبی شناخته شده بود. رایان در این شرکت مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده داشت و ابتدا به عنوان استراتژیست ارشد عملکرد و سپس به عنوان مدیر ارشد گیمینگ AXG و مدیر ارشد گروه گرافیک و هوش مصنوعی CCG فعالیت داشت.

گفتنی است اخیرا هم اسکات هرکلمن رئیس واحد گرافیک AMD از این شرکت جدا شده بود. راجا کدوری از اینتل نیز اخیرا این شرکت را ترک کرده بود تا شرکت هوش مصنوعی خودش را با نام Mihira AI تاسیس کند. او معمار اصلی پردازنده‌های گرافیکی Arc بود.

رایان شروت نه تنها برای ارائه اولین گرافیک‌های سری Arc برای لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها تلاش کرد، بلکه در جهت بهینه‌سازی آن‌ها گام برداشت. در حال حاضر این گرافیک‌ها یک گزینه عالی با قیمت مناسب و پشتیبانی نرم‌افزاری عالی هستند.

ما رایان را دیگر در اینتل نخواهیم دید، اما کاری که او و همکارانش انجام دادند در یادها خواهند ماند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262253/ryan-shrout-leaves-intel-after-uplifting-the-arc-graphics-software-division-to-new-heights/