ادوبی اعلام کرد دکتر جان وارناک از هم‌بنیانگذاران ادوبی روز شنبه در سن ۸۲ سالگی درگذشته است. علت مرگ او هنوز اعلام نشده است.

همانطور که احتمالا می‌دانید وارناک شرکت ادوبی را با همکاری شریک خود یعنی دکتر چارلز گسچه که چند سال پیش از دنیا رفت در سال ۱۹۸۲ تاسیس کرد. لوگوی اصلی ادوبی را خود وارناک طراحی کرد و اولین نرم‌افزار این شرکت با نام Adobe PostScript دو سال بعد ار تاسیس عرضه شد. وارناک تا سال ۲۰۰۰ مدیرعامل ادوبی بود و تا سال ۲۰۱۷ به همراه گسچه رئیس هیات مدیره ادوبی بودند. او سپس جزو هیات مدیره ادوبی باقی ماند.

مدیرعامل فعلی ادوبی با ارسال ایمیلی به کارکنان این شرکت گفته است: «وارناک یکی از بزرگترین مخترعان نسل ما بود و تاثیر بسیار زیادی روی چگونگی ارتباط ما با کلمات، تصاویر و ویدیوها گذاشت.»

ادوبی هم‌اکنون نرم‌افزارهای محبوبی مثل Adobe Acrobat و Adobe Photoshop در بازار دارد و علاوه بر آن‌ها طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی را برای صنایع مختلف ارائه کرده است. ادوبی در زمان مدیرعاملی وارناک، نرم‌افزار استانداردی برای کسب‌وکارها، طراحان گرافیکی، عکاسان و به طور کلی کسانی که با ویرایش تصویر و صدا سروکار داشتند ایجاد کرد.

منبع: Theverge

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/258903/adobe-co-founder-dr-john-warnock-has-died/