دونالد ترامپ در حالی به تیک تاک پیوسته است که چهار سال پیش در زمان ریاست جمهوری خود سعی داشت تا استفاده از این شبکه اجتماعی را در آمریکا ممنوع کند.

به گزارش وب‌سایت Deadline، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اواخر هفته گذشته به تیک تاک پیوسته است و تنها کمتر از ۲۴ ساعت حدود ۳ میلیون نفر شروع به دنبال‌کردن او در این پلتفرم کرده‌اند. دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۰ تلاش کرد تا با صدور دستور اجرایی، استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک در ایالات متحده را ممنوع کنند اما دادگاه فدرال بعدا مانع اجرای دستور او شد.

شایان ذکر است که جو بایدن، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده اخیرا لایحه‌ای را امضا کرده که به شرکت چینی بایت دنس به عنوان مالک تیک تاک ۹ ماه فرصت می‌دهد تا این شبکه اجتماعی را بفروشد؛ در غیر این‌صورت استفاده از آن در کشور آمریکا به‌طور کامل ممنوع خواهد شد و این شرکت باید اعتراض خود به این ممنوعیت را در دادگاه اعلام کند.

اولین پست دونالد ترامپ در تیک تاک به حضور او در یک مسابقه UFC که قرار است آخر هفته در ایالت نیوجرسی برگزار شود، اشاره دارد؛ این پست از زمان انتشار تاکنون بیش از ۵۶ میلیون بازدید داشته است. جو بایدن در ماه فوریه به شبکه اجتماعی تیک تاک پیوست و حساب او اکنون حدود ۳۴۰ هزار دنبال کننده دارد؛ همچنین اولین پست او در این شبکه اجتماعی ۱۰ میلیون بازدید دریافت کرد.

ناگفته نماند که دونالد ترامپ به عنوان نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز جمعه به دلیل ارتکاب ۳۴ فقره جرم سنگین در ارتباط با جعل سوابق تجاری برای پنهان‌کردن پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر معروف در روزهای متنهی به انتخابات سال ۲۰۱۶ محکوم شد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/287844/trump-joins-tiktok-after-trying-to-ban-it/