شرکت چینی BYD به تازگی از خودروی برقی Sea Lion 07 با طراحی کراس‌اوور رونمایی کرده است که رقیب تسلا مدل Y محسوب می‌شود.

این خودروی برقی ظاهری شبیه به طرح Ocean-X و مدل Seal از شرکت BYD دارد؛ همچنین بر پایه پلتفرم انحصاری e-Platform 3.0 Evo ساخته شده است که یکپارچگی باتری با بدنه (CTB) را به ارمغان می‌آورد.

شرکت BYD خودروی Sea Lion 07 را در سه نسخه به نمایش گذاشته است که عبارت‌اند از: یک مدل با دو چرخ متحرک در عقب با موتورهای الکتریکی ۲۳۰ یا ۱۷۰ کیلووات ساعت و یک مدل چهار چرخ متحرک به همراه دو موتور الکتریکی که قادر به ارائه خروجی حداکثر ۳۹۰ کیلووات ساعت هستند.

خودروی برقی BYD Sea Lion 07

همچنین مدل‌های تک موتوره خودروی برقی BYD Sea Lion 07 به دو باتری با قدرت ۷۱.۸ و ۸۰.۶۴ کیلووات ساعت مجهز شده‌اند که به ترتیب دارای برد ۵۵۰ و ۶۱۰ کیلومتر هستند. در همین حال مدل دو موتوره خودروی Sea Lion 07 از برد ۵۵۰ کیلومتر در کنار یک باتری با ظرفیت بیشتر برخوردار است.

خودروی برقی BYD Sea Lion 07

ناگفته نماند که سریع‌ترین نسخه این خودرو با چهار چرخ متحرک (AWD) دارای شتاب صفر تا صد در ۶.۷ ثانیه است. خودروی برقی BYD Sea Lion 07 از شارژ سریع نیز پشتیبانی می‌کند؛ به گونه‌ای که قادر به شارژ باتری از ۱۰ درصد به میزان ۸۰ درصد در ۲۵ دقیقه است.

خودروی جدید شرکت BYD همچنین از سیستم کمک راننده DiPilot 100 God’s Eye بهره می‌برد که به دوازده رادار فراصوت، پنج رادار موج میلیمتری در کنار یازده دوربین مجهز شده است. از ویژگی‌های دیگر خودروی برقی BYD Sea Lion 07 می‌توان به یک فرمان با کف تخت، انتخاب‌کننده دنده کریستالی و دکمه‌های فیزیکی برای کنترل‌های اصلی اشاره کرد.

علاوه‌بر موارد گفته‌شده، خودروی برقی شرکت BYD از یک کنسول مرکزی با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی، نورپردازی پس زمینه با ۱۲۸ رنگ متفاوت، سیستم صوتی Dynaudio با ۱۲ بلندگو و یک منبع تغذیه ۲۲۰ ولتی بهره می‌برد. گفتنی است که خودروی Sea Lion 07 از ۲۶,۰۰۰ دلار در چین قیمت‌گذاری خواهد شد که فروش آن به زودی آغاز می‌شود و قرار است با ماشین مدل Y از شرکت تسلا رقابت کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/285905/byd-has-unveiled-the-sea-lion-07/