تکنو در سال‌های اخیر فناوری‌هایی مثل دوربین جمع شونده و گوشی تاشو را عرضه کرده است. حالا، این شرکت یک گوشی مفهومی رول شدنی معرفی کرده است.

گوشی تکنو فانتوم آلتیمیت یک گوشی رول شدنی با نمایشگر ۶.۵۵ اینچی LTPO OLED و وضوح ۲۲۹۶×۱۵۹۶ پیکسل است که با فشار دادن دکمه به یک صفحه نمایش ۷.۱۱ اینچی تبدیل می‌شود. تکنو گفته است که نمایشگر می‌تواند در عرض ۱.۲ تا ۱.۳ ثانیه گسترش یابد.

این گوشی همچنین یک نمابشگر قابل چرخش دارد که در صورت عدم استفاده به پشت دستگاه حمع می‌شود و به عنوان یک نمایشگر همیشه روشن عمل می‌کند. از این بخش می‌توان به عنوان منظره یاب نیز برای سلفی‌ها استفاده کرد.

ضخامت فانتوم آلتیمیت ۹.۹۳ میلی متر است که از ضخامت گلکسی S23 اولترا بیشتر بوده اما از گلکسی زد فولد ۵ در حالت تا شده نازکتر است. این گوشی هیچ چین‌خوردگی روی نمایشگر خود ندارد که در نوع خود جالب‌توجه است.

این اولین بار نیست که ما یک گوشی مفهومی جالب از تکنو می‌بینیم. این شرکت دستگاه مفهومی فانتوم ویژن V را در ژانویه ۲۰۲۳ به نمایش گذاشته بود.

منبع: androidauthority

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259966/tecno-has-joined-lg-oppo-motorola-and-others-in-demonstrating-a-rollable-phone-concept/