گوگل در مراسم I/O از قابلیت Ask Photos رونمایی کرد. قرار است این قابلیت به سرویس Google Photos اضافه شود تا شاهد کاربرد پیشرفته‌تر این سرویس باشیم.

Google Photos در حال حاضر قابلیت‌های جستجوی چشمگیری دارد، در جدیدترین حرکت، این بار شاهد هستیم گوگل به استفاده از جمنای برای پیشرفته‌تر کردن قابلیت‌ها روی آورده است. سوندار پیچای، مدیر عامل گوگل در جریان سخنرانی در مراسم I/O Keynote، قابلیت«Ask Photos» را برای کاربران معرفی کرد. این ویژگی جدید قرار است در تابستان امسال عرضه شود. هدف از ارائه این قابلیت هوشمند سازی سرویس Google Photos عنوان شده است.

پیچای از Ask Photos درباره شماره پلاک خودروی خود پرسید. Google Photos با جستجوی تصاویر مربوط به خودروهای مختلف در گالری به قدری هوشمندانه عمل کرد که متوجه شد منظور آقای پیچای کدام خودرو بود. این هوش مصنوعی بر اساس موقعیت مکانی، تکرار چندین باره تصویر مربوط به خودرو و همچنین با بررسی سایر داده‌ها سرانجام توانست شماره پلاک صحیح خودرو را به همراه تصویر آن به صورت متنی نشان دهد.

آقای پیچای بیان کرد قابلیت Ask Photos می‌تواند به جستجوی عمیق‌تر خاطرات به کاربران کمک کند. پیچای اعلام کرد Ask Photos در تابستان امسال با قابلیت‌های بیشتر برای Google Photos عرضه می‌شود. مدیر عامل گوگل با تاکید بر اهمیت این سرویس برای میلیون‌ها کاربر، اعلام کرد از زمان عرضه Photos، اکنون این سرویس روزانه ۶ میلیارد آپلود (ترکیبی از عکس‌ها و ویدیوها) دریافت می‌کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/285890/google-photos-is-getting-its-own-ask-photos-assistant-this-summer/