از زمان عرضه‌ی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، برخی از کاربران گزارش داده‌اند که این گوشی‌ها گاهی اوقات بیش از حد گرم می‌شوند. ظاهراً این مشکل هنگام اجرای بازی، شارژ و یا استفاده از فضای مجازی رخ می‌دهد و دمای گوشی‌ها تا ۱۱۶ درجه‌ی فارنهایت نیز بالا می‌رود.

مطالب مرتبط:

حالا امروز مارکوس براونلی (Marques Brownlee)، اینفلوئنسر مشهور دنیای فناوری، اعلام کرد که مشکل یادشده تنها هنگام پخش موزیک و استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام برای او به وجود می‌آید. به‌گفته‌ی او، دمای گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس در ۵ دقیقه‌ی ابتدایی استفاده از اینستاگرام به شدت افزایش پیدا می‌کند و ۵ درصد از شارژ آنها نیز در همین مدت مصرف می‌شود اما پس از آن، همه چیز به حالت عادی باز می‌گردد.

کانال یوتیوب Phonedo نیز اینستاگرام را عامل اصلی گرم شدن گوشی‌های جدید آیفون معرفی کرده اما به‌گفته‌ی او، این مشکل با نصب آی او اس ۱۷ و آیپد او اس ۱۷ در گوشی‌های آیفن ۱۴ پرو و پرو مکس و همچنین تبلت آیپد پرو نیز مشاهده شده است. جدیدترین ویدیوی این کانال به کاهش ۱ درصدی شارژ گوشی‌های اپل در هر دقیقه اشاره داشته است و از این رو استفاده‌ی ۱۰ دقیقه‌ای از اینستاگرام به معنای کاهش ۱۰ درصدی شارژ این گوشی‌ها می‌باشد.

آزمایش کانال Phonedo همچنین نشان می‌دهد که دمای آیفون ۱۵ پرو مکس هنگام استفاده از اینستاگرام از ۸۰ درجه‌ی فارنهایت به ۹۶ درجه‌ می‌رسد و شارژ گوشی تا چند درصد کاهش پیدا می‌کند. بر اساس گزارش جورج هیوارد (George Hayward)، تحلیل‌گر و کارمند سابق فیسبوک، اپلیکیشن فیسبوک و مسنجر شرکت متا عمداً مصرف باتری بالایی دارند و این موضوع در واقع بخشی از برنامه‌ی “تست منفی” این شرکت است.

هیوارد قبلاً ادعا کرده بود که این برنامه شامل آزمایش برخی از ویژگی‌ها و یا بررسی چگونگی باز شدن تصاویر در اپلیکیشن‌های متا می‌شود. کارمند سابق فیسبوک بر سر همین موضوع از متا شکایت کرده بود اما در نهایت مجبور شد تا شکایت خود را پس بگیرد. با توجه به گزارش هیوارد، بعید نیست که اینستاگرام نیز شامل برنامه‌ی تست منفی متا باشد و مصرف باتری بالای آن نیز به همین دلیل باشد.

اگر شما هم با مشکل گرم شدن بیش از حد گوشی‌های آیفون مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌شود که برای چند روز از اپلیکیشن اینستاگرام را از گوشی خود پاک کنید. در صورتی که با انجام این کار نیز مشکل یادشده رفع نشد، می‌توانید مطمئن باشید که اینستاگرام دلیل گرم شدن گوشی شما نبوده و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. همچنین استفاده از حالت ذخیره‌ی انرژی هنگام کار با اینستاگرام ممکن است مشکل مذکور را برطرف کند. برای استفاده از این حالت، ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی شوید و سپس از منوی باتری، گزینه‌ی Low Power Mode را انتخاب کنید.

منبع: PhoneArena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262448/instagram-is-behind-iphone-15-pro-overheating/