کاربران اینستاگرام مدت‌هاست که از فید الگوریتمی آن راضی نیستند. حالا این شرکت در تلاش است تا راه‌های بیشتری را برای اشتراک گذاری محتوا با دوستان نزدیک در اختیار کاربران قرار دهد. اینستاگرام در حال تست قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پست‌های فید را فقط با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام تائید کرده که این قابلیت در چند کشور در حال تست شدن است، اما اشاره‌ای به اسامی این کشورها نکرده است. بنابراین اگر اینستاگرام قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌های فید با دوستان نزدیک را به‌طور گسترده عرضه کند مطمئنا نیاز کاربران به داشتن حساب «finsta» (حساب جایگزین برای دوستان) را برطرف خواهد کرد.

اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ قابلیتی برای اشتراک گذاری استوری‌ها با لیست دوستان نزدیک عرضه کرد. یک سال بعد، این شرکت سعی کرد تا با کمک اپلیکیشنی به نام Threads (نه شبکه اجتماعی تردز که اخیرا معرفی شد) امکان چت گروهی با دوستان نزدیک اینستاگرام را فراهم کند. البته اپلیکیشن چت گروهی Threads در سال ۲۰۲۱ بسته شد.

اینستاگرام سال گذشته قابلیت Notes را عرضه کرد که به کاربران اجازه اشتراک‌گذاری آپدیت‌های متنی را با دوستان‌شان می‌دهد. این شرکت در ماه‌های گذشته قابلیت‌هایی مثل اشتراک‌گذاری موزیک، ترجمه و مکان را برای Notes ارائه کرده است.

منبع: techcrunch

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260471/instagram-is-testing-a-feature-to-let-you-share-feed-posts-just-with-close-friends/