ایلان ماسک مالک توییتر یا همان ایکس، اخیرا با شکایت‌های زیادی روبرو بوده است و حالا با شکایت جدیدی مواجه شده است.

در این شکایت ادعا شده که ماسک یک مرد کالیفرنیایی را بدنام کرده و در مورد او گفته است که یک مامور فدرال است که عملیات مخفیانه با یک سازمان نئونازی انجام می‌داده است.

اعضای این سازمان که به ناسیونالیست‌های شهر رز معروف هستند، در جریان یک رویداد در اورگان نقاب‌های خود را برداشتند. هنگامی که فیلم این رویداد در فضای مجازی منتشر شد، برخی کاربران ایکس به اشتباه یکی از آن‌ها را به عنوان بنجامین برودی، یک جوان ۲۲ ساله یهودی شناسایی کردند.

ماسک نیز به این ادعای نادرست دامن زد و همین موضوع منجر به ایجاد نفرت زیاد از برودی شد. در شکایت گفته شده که برودی و خانواده‌اش بعد از این اتفاق، به‌طور مداوم توسط افراد ناشناس مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

دو هفته پس از اظهارنظر ماسک، مشخص شد که اعتبار برودی به شدت آسیب دیده است و افراد زیادی فکر می‌کنند که او یک نئونازی است. این اولین بار نیست که از ماسک به خاطر ادعای دروغین شکایت می‌شود. Vernon Unsworth غواص بریتانیایی نیز در سال ۲۰۱۸ از ماسک به خاطر اتهامی که به او زده بود شکایت کرد. البته ماسک در این شکایت پیروز شد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262702/elon-musk-is-being-sued-for-defamation-after-falsely-claiming-a-man-was-a-neo-nazi-on-x/