سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان یوتا از تیک تاک شکایت کرده و در آن ادعا شده است که این شرکت به طور غیرقانونی کودکان را برای استفاده اعتیادآور از اپلیکیشن خود ترغیب می‌کند. در این شکایت آمده است که تیک تاک به‌وضوح امنیت اپلیکیشن خود را نادرست معرفی کرده و خود را به‌دروغ مستقل از شرکت چینی ByteDance نشان می‌دهد.

این اقدام ایالت یوتا، جدیدترین اقدام از مجموعه اقداماتی که بسیاری از ابالت‌های آمریکا برای بایکوت کردن تیک تاک انجام داده‌اند. مقامات این ایالت نگرانند که مبادا این شرکت با چین رابطه داشته باشد.

در شکایت یوتا، بر تاثیر منفی تیک تاک روی کودکان تاکید شده و ادعا شده است که این اپلیکیشن به طور مخفیانه قابلیت‌های اعتیاد آور طراحی و استفاده کرده است تا کاربران نوجوان را جذب خود کند.

یوتا قبلا قوانینی را برای محدود کردن استفاده کودکان از تیک تاک تصویب کرده است که از سال ۲۰۲۴ اجرایی خواهند شد. طبق قوانین جدید، استفاده کودکان از تیک تاک باید با رضایت والدین باشد.

والدین همچنین اجازه دسترسی به حساب‌ها و پیام‌های فرزندانشان را خواهند داشت، هرچند که این اقدام می‌تواند حریم خصوصی نوجوانان را به خطر بیندازد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263198/tiktok-sued-by-utah-over-alleged-child-addiction-harm/