اینستاگرام در حال گسترش قابلیت کلوز فرندز از استوری‌ها و نوت‌ها به پست‌ها و ریلزها است. به این ترتیب، می‌توانید ریلزها و پست‌های فید را به‌جای کسانی که دنبال می‌کنید، با گروه کوچک‌تر و شاید قابل اعتمادتر به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام گفته است که کاربران از قابلیت کلوز فرندز به عنوان محیطی برای برقراری ارتباط با افرادی که بیشترین نزدیکی را با آن‌ها دارند استفاده می‌کنند. با گسترش این قابلیت به ریلزها و پست‌های فید، کاربران انتخاب‌های بیشتری درباره اینکه چه کسانی محتوای آن‌ها را ببینند خواهند داشت.

به اشتراک گذاری یک پست فید یا ریلز با دوستان نزدیک بسیار ساده است. دکمه Audience را بزنید، Close Friends را انتخاب کنید و سپس روی Share ضربه بزنید. این پست‌ها و ریلزها دارای یک برچسب ستاره سبز هستند که آن‌ها را از سایر پست‌ها متمایز می‌کند.

لازم به ذکر است که لیست دوستان نزدیک شما همان گروهی از کاربران خواهد بود که در همه بخش‌های اینستاگرام استفاده می‌کنید. ماه گذشته، آدام موسری رئیس اینستاگرام فاش کرد که تیمش در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران اجازه خواهد داد تا استوری‌ها را با زیرمجموعه‌های مختلفی از فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. کاربران فیس بوک مدت‌هاست که می توانند لیست‌های مختلفی از دوستان خود را ایجاد کنند و سپس انتخاب کنند که کدام پست را با آن‌ها به اشتراک بگذارند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/266244/you-can-now-limit-instagram-posts-and-reels-to-your-close-friends/