به گزارش رویترز، اپل واچ ظاهرا با ممنوعیت واردات به آمریکا مواجه است. روز پنجشنبه، کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (ITC) رای داد که اپل واچ حق اختراع شرکت پزشکی Masimo را نقض کرده است.

اپل واچ می تواند میزان اکسیژن خون کاربر را اندازه گیری می کند. این مقدار برای اکثر افراد سالم بین ۹۶ تا ۹۹ است. حکم ITC اشاره‌ای به اینکه کدام مدل های اپل واچ تحت این ممنوعیت قرار گرفته‌اند نکرده است. شکایت Masimo گفته است که اپل واچ سری ۶، اولین مدلی که دارای سنسور اکسیژن خون است، حق اختراع آن را نقض کرده است. اپل در ماه سپتامبر، اپل واچ سری ۹ و واچ اولترا ۲ را معرفی کرد.

در این شکایت گفته شده است که اپل واچ در چین ساخته شده است، اما اپل از آن زمان تاکنون برخی تولیدات خود را به ویتنام منتقل کرده است.

با وجود رای ITC، دولت بایدن ۶۰ روز فرصت دارد تا این حکم را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا آن را وتو کند یا خیر. روسای جمهور سابق معمولا اجازه ممنوعیت واردات را می‌دادند، اما در سال ۲۰۱۳، باراک اوباما این ممنوعیت را وتو کرد.

پس از پایان دوره ۶۰ روزه، اپل می تواند به دادگاه تجدیدنظر شکایت کند. رای امروز فعلا هیچ تاثیر ملموسی بر فروش اپل واچ نخواهد داشت.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264831/apple-watch-may-be-banned-from-entry-into-the-u-s/