وب‌سایت Moneycontrol گزارش داده است که اپل قصد دارد تولید قطعات داخلی خود در هند را افزایش دهد. اپل ظاهرا برنامه‌های خود را با مقامات وزارت دارایی هند در میان گذاشته است. به نظر می‌رسد که اپل علاقه‌مند به افزایش تولیدات خود در هند است.

طبق این گزارش، مذاکراتی درباره زنجیره تامین اپل و نحوه بومی‌سازی فرآیند تولید در هند انجام شده است. دولت هند ظاهرا قصد ارائه هیچ گونه مشوق مالیاتی به اپل را ندارد، با این حال اپل قصد سرمایه گذاری در هند را دارد.

تصمیم اپل برای افزایش تولیدات خود در هند ظاهرا بخشی از استراتژی این شرکت برای تنوع بخشیدن به زنجیره‌ تامین خود است. اکثر تامین کنندگان اپل در چین قرار دارند و به همین خاطر اپل به دنبال کاهش وابستگی خود به چین است. اپل از سال ۲۰۱۷ اقدام به تولید آیفون در هند کرده است. این شرکت هم‌اکنون حدود ۷ درصد از آیفون های خود را در هند تولید می‌کند.

مسلما افزایش تولیدات اپل در هند یک خبر خوب برای صنعت الکترونیک این کشور خواهد بود. طرح PLI دولت هند تاکنون سرمایه‌گذاری زیادی را جذب کرده است. انتظار می رود افزایش تولیدات اپل در هند باعث افزایش شغل و رونق اقتصادی این کشور شود.

منبع: gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259349/apple-plans-to-make-india-the-iphone-factory-of-the-world/