یکی از دانشمندان معروف اعلام کرده است ترکیب بیوتکنولوژی با هوش مصنوعی می‌تواند به کاهش هرچه بیشتر روند پیری کمک کند.

در سال‌های اخیر بسیاری از دانشمندان به فکر یافتن راهی برای زندگی جاودانه و بدون مرگ بوده‌اند، اما دانشمند و آینده‌پژوه معروفی به نام ریموند کورزویل اعتقاد دارد که وی احتمالاً بهترین راه ممکن را در این زمینه پیدا کرده است. کورزویل در کتاب جدید خود گفته کرده است که نانوربات‌ها می‌توانند کلید توقف پیری انسان باشند و باعث شوند هزاران سال عمر داشته باشیم.

البته نگرانی‌های زیادی در مورد امکان زندگی هزاران ساله بشر وجود دارد چه برسد به اینکه زندگی جاودانه‌ای داشته باشند. با این حال، درمان ضد پیری همچنان در نقش کانون تحقیقات مشترک دانشمندان باقی مانده است. در حالی که بسیاری به دنبال کاهش سرعت زوال بدن برای داشتن عمر طولانی هستند، اما آقای کورزویل اهداف بلند پروازانه‌تری را در سر دارد.

کورزویل در کتاب خود به این موضوع اشاره کرده است که ترکیب بیوتکنولوژی با هوش مصنوعی می‌تواند به ما در کاهش هرچه بیشتر روند پیری کمک شایانی کند.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیری، خطای جمع‌شدگی بدن و سلول‌ها است، زیرا تعداد زیادی از سلول‌ها بارها و بارها تکثیر می‌شوند. بسیاری از درمان‌های ضد پیری به دنبال کاهش این خطاها هستند و به بدن اجازه می‌دهند سریع‌تر خود را ترمیم کنند و در نتیجه روند پیری را به‌طور کلی کند می‌کنند. از نظر کورزویل، تنها راه حل این موضوع «درمان پیری» است.

البته، کورزویل اعتراف می‌کند که ممکن است پیش‌بینی‌های او در حال حاضر برای برخی‌ها مضحک به نظر برسد، اما اعتقاد دارد که پیشرفت‌ها در عرصه نانوربات‌های پزشکی به زودی به درمان پیری انسان کمک خواهند کرد. بدن هر انسان حتی ممکن است به چند صد میلیارد نانوربات برای ترمیم و تقویت اندام‌های تخریب‌کننده و حفظ آنها در شرایط اوج نیاز داشته باشد.

این فقط دیدگاه آقای کورزویل نسبت به آینده است. حال باید منتظر ماند و دید آیا پیش‌بینی‌های او درست از آب درخواهند آمد یا خیر.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/290224/renowned-scientist-says-humans-will-soon-live-to-be-1000-years-old/