میشال رحمان از افشاگران حوزه فناوری و به عنوان یک کارشناس اندروید فاش کرده است که گوگل روی قابلیت جدیدی به نام Link Your Devices کار می‌کند که دستگاه‌های اندرویدی را که وارد یک حساب گوگل شده‌اند مرتبط خواهد کرد. این قابلیت به شما اجازه خواهد داد که یک تماس تلفنی را با یک گوشی اندرویدی شروع کرده و به گوشی دیگری سوئیچ کنید. این قابلیت “Change Contact” نام دارد.

رحمان همچنین یک قابلیت دیگر به نام “Internet Sharing” کشف کرده که به یک دستگاه متصل اجازه می دهد تا اتصال وای‌فای را با یک گوشی متصل دیگر به اشتراک بگذارد. همچنین، اپلیکیشن‌ها به کاربران اطلاع خواهند داد که چگونه می‌توانند محتوای خود را بین دستگاه‌های لینک‌شده به اشتراک بگذارند. این قابلیت با رفتن به مسیر Settings > Google > Device and Sharing قابل دسترس خواهد بود.

اپل نیز قابلیت مشابهی به نام Continuity ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا دستگاه‌هایی متصل به یک Apple ID به هم مرتبط شوند. همچنین قابلیت مشابه Continue Apps سامسونگ به کاربر اجازه می‌دهد تا استفاده از یک اپلیکیشن را در یک دستگاه گلکسی شروع کند و درست از جایی که مانده، در دستگاه دیگر گلکسی به کار خود ادامه دهد.

قابلیت Link Your Devices احتمالا در نسخه پایدار اندروید ۱۴ عرضه خواهد شد.

منبع: phonearena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/258022/soon-android-users-might-be-able-to-seamlessly-switch-phones-in-the-middle-of-a-call/