ال جی دیسپلی یکی از بازیگران اصلی صنعت نمایشگر است. این شرکت در زمینه توسعه، تولید و فروش فناوری‌های نمایشگر OLED و LCD تخصص دارد و نمایشگرهایی برای طیف وسیعی از دستگاه‌ها از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و نمایشگرهای خودرو تولید می‌کند.

طبق یک گزارش جدید، ال‌جی دیسپلی و ال‌جی Chem با همکاری هم ماده‌ای مهم به نام ناخالصی‌های نوع p برای استفاده در نمایشگرهای OLED ساخته‌اند که قبلا از کشورهای دیگر می خریدند. این موفقیت یک گام بزرگ برای ال جی دیسپلی است. این شرکت همچنین سال گذشته میزان موادی که از شرکت‌های داخلی خرید می‌کرد از ۵۸ درصد به ۶۴ درصد افزایش داده بود.

دستیابی به این موفقیت، نتیجه ۱۰ سال همکاری بین ال جی دیسپلی و ال جی Chem است. در این مدت، ال جی دیسپلی روی طراحی مواد کار می‌کرد و ال جی Chem آن ها را می‌ساخت.

مدیر اجرایی ال‌جی دیسپلی گفته است که از این شرکت از زمان معرفی اولین تلویزیون بزرگ OLED خود در سال ۲۰۱۳ روی ساخت مواد ضروری خودشان کار می‌کند.

ال‌جی دیسپلی امیدوار است که با ساخت ناخالصی‌های نوع p، زنجیره تامین بهتری داشته باشد و به پیشتازی خود در بازار OLED ادامه دهد. این شرکت تا اوایل سال ۲۰۲۳ بیشترین سهم را در بازار جهانی تلویزیون‌های OLED داشت.

این موفقیت می تواند به خوداتکایی ال‌جی کمک قابل‌توجهی کند. همچنین گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در حال مذاکره با سامسوتگ دیسپلی و ال جی دیسپلی برای ساخت نمایشگرهای OLED بدون حاشیه برای آیفون‌های نسل بعدی است.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263186/%D8%A7%D9%84%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%B6%D8%B1%D9%88/