یک افشاگر به نام آیس یونیورس فاش کرده است که گلکسی S23 اولترا مثل گلکسی S22 اولترا از یک باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده خواهد کرد و مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون ۸ نسل ۲ خواهد بود. این تراشه بهبودهایی نسبت به اسنپدراگون ۸ نسل ۱ که در داخل گوشی‌های سری گلکسی S22 استفاده شده بود خواهد داشت. 

البته هرچند سایز باتری گلکسی S23 اولترا تغییری نخواهد کرد اما سامسونگ ممکن است سرعت شارژ باتری را از ۴۵ وات افزایش دهد. امسال گوشی گلکسی زد فولد ۴ هم با فناوری شارژ سریع ۲۵ وات معرفی خواهد شد که ۵۰ درصد باتری را در عرض نیم ساعت شارژ خواهد کرد. 

آیس یونیورس همچنین گفته است که‌سامسونگ از یک سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی روی مدل اولترا ستفاده خواهد کرد که نه از نوع HP1 و از نوع HP3 خواهد بود بلکه یک سنسور جدید به نام HP2 خواهد بود. گلکسی S23 اولترا علاوه بر این سنسور مجهز به یک دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی، یک دوربین تله‌فوتو ۱۰ مگاپیکسلی و یک دوریین پریسکوپ ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۱۰ برابر خواهد بود. 

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم ‌که سامسونگ در نهایت این گوشی را با چه مشخصاتی معرفی خواهد کرد.

منبع: Gsmarenaاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/229099/rumor-the-galaxy-s23-ultra-will-have-a-200mp-sensor-with-0-6%C2%B5m-pixels-5000mah-battery/