اسکات هرکلمن (Scott Herkelman)، رئیس واحد پردازنده گرافیکی Radeon AMD اعلام کرد که در پایان سال ۲۰۲۳ از این شرکت جدا می‌شود. هرکلمن هفت سال در این شرکت فعالیت داشت و قبل از آن مدیریت GeForce انویدیا را بر عهده داشته است.

هرکلمن با انتشار پستی در توییتر اعلام کرده که او بر معرفی سه نسل از معماری‌های گرافیکی RNDA در AMD نظارت داشته است که شامل RDNA 1 در کارت‌های گرافیکی سری RX 5000 در سال ۲۰۱۹ تا جدیدترین معماری RDNA 3 در سری RX 7000 می‌شود.

هرکلمن اخیرا انویدیا را به دلیل مشکلات کانکتور ۱۶ پین کارت‌های گرافیکی‌اش مورد انتقاد قرار داده بود. او گفته که AMD قصد استفاده از کانکتور ۱۶ پین در Radeon RX 7800 XT و Radeon RX 7700 XT را دارد و احتمالا در کارت‌های مبتنی بر RDNA 4 از آن استفاده خواهد شد.

هرکلمن هنوز درباره برنامه‌های خود برای پس از سال ۲۰۲۳ صحبتی نکرده است اما بازگشت او به انویدیا بعید به نظر می‌رسد. با این حال، این احتمال وجود دارد که او به شرکت اینتل بپیوندد تا روی کارت‌های گرافیک Team Blue کار کند.

AMD تائید کرده است که Jack Hoyne جایگزین هرکلمن خواهد شد. او قبلا معاون ارشد و مدیر گروه راهکارهای نیمه سفارشی AMD برای پلی‌استیشن سونی، ایکس‌باکس مایکروسافت و استیم دک بود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262174/amd-radeon-head-scott-herkelman-departs-from-company-after-seven-years/