مدیر اجرایی اسپیس ایکس به‌تازگی در کمیته علم و فضای سنای آمریکا گفت که این شرکتقصد دارد پرتاب‌های بیشتری در ماه‌های آینده انجام دهد تا بتواند تا پایان امسال ۱۰۰ پرتاب انجام دهد.

او همچنین گفت که اسپیس ایکس هدف بلندپروازانه برای سال ۲۰۲۴ دارد: انجام حدود ۱۲ پرتاب در ماه که در مجموع ۱۴۴ ماموریت در سال می‌شود. یکی از سخنگویان این شرکت در مصاحبه با Ars Technica گفته است، هدف این شرکت از افزایش تعداد ماموریت‌های خود را در سال آینده این است که بتواند به طور رسمی سرویس ماهواره به گوشی همراه خود را راه‌اندازی کند.

اسپیس ایکس برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ این سرویس را معرفی کرد که به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا به ماهواره اینترنتی وصل شوند. این شرکت قرار است با همکاری T-Mobile این کار را انجام دهد. مدیر عامل T-Mobile، این فناوری را به قرار دادن یک برج مخابراتی در آسمان تشبیه کرده و گفته است که مردم دنیا به‌زودی قادر خواهند بود ت با عزیزان‌شان در هر شرایطی ارتباط برقرار کنند، حتی اگر وسط اقیانوس باشند. معاون فروش استارلینک اسپیس ایکس نیز اوایل سال جاری گفت که این شرکت خود را برای شروع تست این سرویس آماده می‌کند.

اسپیس ایکس قبلا گفته بود که این سرویس به ماهواره‌های بزرگتری نیاز دارد که با فضاپیمای استارشیپ پرتاب خواهند شد. از آنجائیکه این فضاپیمای غول پیکر هنوز آماده نشده است، اسپیس ایکس مجبور است یک ماهواره با سایز متوسط طراحی کند که بتواند با فالکون ۹ پرتاب کند. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم این شرکت در انجام برنامه‌های خود چقدر موفق خواهد بود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264480/spacex/