طبق گزارش‌ TMZ، استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل، پس از سکته مغزی، در بیمارستانی در مکزیکو سیتی بستری شده است. او ظاهرا قرار بود در کنفرانس سازمان تجارت جهانی در مکزیکو سیتی شرکت کند.

با این حال، رویترز گزارش داده که نمی‌تواند تائید کند وزنیاک در بیمارستان بستری شده است یا نه. TMZ در گزارش خود گفته که وزنیاک سخنرانی خود را در رویداد سازمان تجارت جهانی به خاطر سرگیجه لغو کرده است و به همشرس گفته که احساس عجیبی دارد. او سپس بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. البته وزنیاک مقاومت کرده اما همسرش اصرار کرده که باید به بیمارستان برود.

وزنیاک کسی است که کامپیوتر Apple I را به عنوان اولین محصول اپل طراحی کره است. او و استیو جابز برای ساخت این دستگاه در سال ۱۹۷۶ با یکدیگر همکاری کردند. در ۱۲ دسامبر ۱۹۸۰، شرکت اپل به صورت عمومی عرضه شد و جابز و وژنیاک میلیونر شدند. وزنیاک پنج سال بعد، از اپل جدا شد.

وزنیاک با ساخت کامپیوترهای Apple I و Apple II چالش بزرگی برای IBM ایجاد کرد. اپل سپس تبدیل به با ارزش‌ترین شرکت سهامی عام شد. پس از کناره‌گیری وزنیاک، جابز سال‌ها در اپل باقی ماند تا اینکه توسط جان اسکالی اخراج شد.

بعد از آن، اپل شرکتی را خریداری کرد که توسط جابز تأسیس شده بود یعنی Next. همین موضوع باعث بازگشت جابز به عنوان مدیر عامل اپل شد و این سرآغاز تولید محصولات جدیدی مانند آی‌مک، آیپاد، آیفون و آیپد بود. جابز در سال ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی در اثر سرطان پانکراس درگذشت.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265736/apple-co-founder-steve-wozniak-hospitalized-in-mexico-city-after-possibly-suffering-a-stroke/