همان‌طور که می‌دانید، ساعاتی پیش شاهد برگزاری رویداد اپل برای معرفی خانواده آیفون ۱۵ و اپل واچ‌های سری جدید بودیم. در این رویداد یک سورپرایز قابل توجه وجود داشت که بیش از همه برای گیمرها جذاب خواهد بود. طبق اعلام اپل، آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به لطف پردازنده ۳ نانومتری A17 Pro می‌توانند برخی از بازی‌های کنسولی را اجرا کنند.

تا به این لحظه به پورت Native بازی Assassin’s Creed Mirage و همچنین Resident Evil 4 Remake، Resident Evil Village و در نهایت Death Stranding اشاره شده است. سه بازی آخر که پیش‌تر در دسترس پلتفرم‌های رایج قرار گرفته‌اند، تا اواخر سال جاری میلادی در دسترس کاربران آیفون ۱۵ پرو قرار خواهند گرفت. Assassin’s Creed Mirage که به زودی عرضه خواهد شد، در سال ۲۰۲۴ به دیگر بازی‌های قابل اجرای آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس افزوده می‌شود.

بدون شک این یکی از هیجان‌انگیزترین اخبار چند سال گذشته حوزه گیمینگ روی گوشی‌های هوشمند است. به ادعای اپل GPU این دو گوشی جدید نسب به نسل قبل ۲۰ درصد سریع‌تر است؛ در حقیقت ما با یک GPU نسبتاً آشنا مواجه هستیم که به لطف طراحی ۶ هسته‌ای خود علاوه بر حفظ مصرف بهینه انرژی، قدرت بالا و البته، ری تریسینگ سخت‌افزاری را به ارمغان می‌آورد.

اپل در همین بهبوبه به پشتیبانی از کنترلرها هم اشاره و تاکید کرد که کاربران می‌توانند از آن‌ها برای تجربه بهتر و عمیق‌تر بازی‌ها بهره بگیرند. در فوتیج رویداد شاهد کنترلر دوال سنس بودیم و اصلاً سخت نیست که حدس بزنیم کنترلرهای دیگر مخصوصاً دسته ایکس باکس هم توسط آیفون‌های نسل جدید پشتیبانی خواهند شد.

منبع: IGN

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/261026/resident-evil-4-on-iphone-15-pro/