سری گلکسی S21 سامسونگ چند سالی است که عرضه شده و حالا رابط کاربری One UI 6 بر پایه اندروید ۱۴ برای آن منتشر شده است. سامسونگ سری گلکسی S21 را با رابط کاربری One UI 3.1 مبتنی بر اندروید ۱۱ عرضه کرد و از آن زمان تاکنون به رابط کاربری One UI 5.1 بر پایه اندروید ۱۳ به‌روزرسانی شده است.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ شروع به عرضه به‌روزرسانی One UI 6 برای کاربران گلکسی S21 کرده است. این آپدیت هم‌اکنون در اروپا قاب دسترس است و برخی گزارش ها به طور خاص به گلکسی S21 اولترا اشاره کرده‌اند.

این به‌روزرسانی دارای شماره نسخه FWK2 است و شامل وصله‌ امنیتی ماه نوامبر ۲۰۲۳ نیز می‌شود. حجم این به‌روزرسانی ۲.۴ گیگابایت است که منطقی به نظر می‌رسد.

انتظار می رود اگر باگ مهمی در این به‌روزرسانی مشاهده نشود، به تدریج برای کاربران بیشتری عرضه شود. اگر هنوز آن را دریافت نکرده‌اید می‌توانید در بخش Settings > Software Update > Check for Software Updates به‌طور دستی آن را چک کنید.

سامسونگ چهار آپدیت اصلی سیستم‌عامل را برای گلکسی S21 وعده داده است. اندروید ۱۴ سومین به‌روزرسانی آن است و باید منتظر یک آپدیت دیگر و یک سال دیگر بسته‌های امنیتی برای آن باشیم.

One UI 6 دارای قابلیت‌های جدیدی است که شامل پنل جدید تنظیمات سریع، صفحه قفل، پنل نوتیفیکیشن‌ها، اپلیکیشن استودیو جدید برای ویرایش ویدیوها، یک قبلیت جدید Auto Blocker برای بهبود امنیت کاربران و سایر تغییرات جزئی می شود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/266855/one-ui-6-based-on-android-14-begins-rolling-out-for-samsung-galaxy-s21-series/