آپدیت HyperOS برای دو گوشی شیائومی ۱۲T پرو و شیائومی ۱۱ لایت ۵G NE منتشر شده است و کاربران می‌توانند آن را نصب کنند.

این آپدیت‌ها به‌ترتیب دارای شماره نسخه OS1.0.5.0.ULFEUXM و OS1.0.5.0.UKOEUXM هستند و هم‌اکنون فقط برای کاربران HyperOS Pilot Tester قابل دسترس هستند، اما به تدریج برای همه کاربران عرضه خواهند شد.

همچنین بسته امنیتی ماه ژوئن ۲۰۲۴ نیز در آپدیت‌ جدید برای گوشی‌های فوق منتشر شده است که در مجموع نه تنها عملکرد و امنیت آن‌ها را بهبود می‌بخشد بلکه قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌کند.

HyperOS سیستم‌عامل جدیدی است که توسط شیائومی توسعه یافته و جایگزین MIUI شده است. هسته HyperOS از لینوکس و سیستم شیائومی Vela تشکیل شده است. این سیستم‌عامل طوری طراحی شده که نسبت به MIUI سبک‌تر و روان‌تر است و عملکرد و عمر باتری بهتری دارد.

HyperOS شیائومی در واقع ترکیبی از اندروید و پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) شیائومی یعنی Vela است. کاربران در این سیستم عامل انتظار تجربه‌ای ساده را داشته باشند. هدف آن ساده‌تر کردن زندگی کاربران با مدیریت بهتر گجت‌های شیائومی است. HyperOS یک انقلاب علیه اندروید نیست، بلکه به دنبال همزیستی با آن است.

لذا شیائومی HyperOS را برای یکپارچه کردن محصولات مختلف خود طراحی کرده است و فراتر از گوشی‌های هوشمند خواهد بود. به گفته شیائومی، نرم‌افزار جدید کل اکوسیستم محصولات این شرکت را در بر خواهد گرفت.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/289972/hyperos-update/