گوگل پلی گیمز روی کامپیوتر چند قابلیت جدید دریافت کرده است که آن را برای گیمرها جذاب‌تر خواهد کرد.

مهمترین آن‌ها قابلیت پشتیبانی از وضوح ۴K است. کاربران حالا می توانند وضوح خود را تا ۴K روی مانیتورها افزایش دهند و بازی‌های مورد علاقه خود را با جزئیات عالی اجرا کنند. برای فعال کردن وضوح ۴K، کافی است دو دکمه Shift + Tab را در حین بازی فشار دهید و وضوح موردنظر خود را از لیست انتخاب کنید.

گوگل همچنین قابلیت پشتیبانی از کنترلرهای بیشتری را ارائه کرده است که شامل کنترلر DualSense پلی استیشن ۵، کنترلر DualShock پلی استیشن ۴، و کنترلرهای Xbox Series X/S و Xbox One می شود. این قابلیت علاوه بر پشتیبانی فعلی از Xbox Adaptive Controller و سایر گیم‌پدهای محبوب است.

از طرف دیگر، گوگل امکان جستجوی بازی‌ها در سرویس پلی گیمز را آسان‌تر کرده است. حالا یک نوار جستجو در بالای قسمت All Games وجود دارد و شما می توانید به سرعت بازی مورد نظر خود را پیدا کنید. گوگل همچنین دو بازی محبوب Clash of Clans و Clash Royale را به کتابخانه این سرویس اضافه کرده است.

گوگل پلی گیمز روی کامپیوتر هنوز در مرحله بتا است، اما در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا قابل دسترس است. برای استفاده از این سرویس، کامپیوتر شما باید مشخصات زیر را داشته باشد:

  • ویندوز ۱۰
  • SSD با ۱۰ گیگابایت حافظه در دسترس
  • پردازنده گرافیکی Intel UHD Graphics 630
  • ۸ گیگابایت رم
  • چهار هسته فیزیکی CPU
  • مجازی‌سازی سخت افزار

اگر می‌خواهید این سرویس را امتحان کنید، می‌توانید نسخه بتا آن را از وب‌سایت Google Play Games دانلود کنید.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264639/google-play-games-on-pc-gets-4k-resolution-controller-support-and-more/