شبکه سوپرشارژر تسلا چیزی فراتر از چند ایستگاه شارژ است و به نظر می‌رسد این شبکه تبدیل به منبع درآمد مالی بزرگی برای این شرکت خواهد شد. تسلا چند سال پیش گفته بود که ایستگاه‌های سوپرشارژر این شرکت چندان سودآور نخواهد بود، اما حالا یک تحلیلگر وال استریت به نام Dan Ives پیش‌بینی کرده که ارزش کسب و کار سوپرشارژر تسلا به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گفته Ives، کسب و کار سوپرشارژر تسلا احتمالا تا سال ۲۰۳۰ حدود شش درصد از کل درآمد این شرکت را تشکیل خواهد داد. این رقم با توجه به فناوری شارژ خودروهای الکتریکی تسلا موسوم به استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS)، رقم دور از دسترسی نیست.

درباره فناوری شارژ NACS باید بگوییم که این فناوری یک کانکتور شارژ اختصاصی است که توسط تسلا توسعه یافته است و الان در شبکه سوپرشارژر این شرکت که بزرگترین شبکه شارژ سریع در منطقه آمریکای شمالی است استفاده می‌شود. این شبکه هم‌اکنون در بیش از ۱۲۰۰۰ نقطه آمریکای شمالی قابل دسترس است.

NACS یک سیستم شارژ تک پورته است که از هر دو شارژ AC و DC پشتیبانی می‌کند. این فناوری در مقایسه با سیستم شارژ ترکیبی (CCS) دو برابر کوچکتر و دو برابر قدرتمندتر است.

فناوری شارژ NACS تسلا اخیرا توسط خودروسازان بزرگی مثل فورد، جنرال موتورز و مرسدس بنز اتخلذ شده است. بنابراین، تسلا نه تنها خواهد توانست درآمد سوپرشارژر خود را افزایش داد، بلکه قادر است استاندارد صنعت شارژ خودروهای الکتریکی را تعیین کند.

تسلا هرچند ممکن است قیمت خودروهای خود را کاهش دهد اما در مورد کسب و کار سوپرشارژ خود احتمالا استراتژی متفاوت در پیش گرفته است. هدف این شرکت آن است که شبکه سوپرشارژر خود به یک منبع درآمد مطمئن تبدیل کند.

منبع: gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259452/tesla-is-projected-to-make-billions-from-its-supercharger-business/