هواوی به‌تازگی در بازار گوشی های هوشمند موج جدیدی ایجاد کرده است. این شرکت اخیرا با معرفی سری میت ۶۰ نظر کاربران را به خود جلب کرده است. همانطور که می دانید، این شرکت از سال ۲۰۱۹ تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد و امکان دسترسی به بسیاری از فناوری‌های روز دنیا را نداشته است.

به همین خاطر، خیلی‌ها از فناوری به کار رفته در سری میت ۶۰ تعجب کرده‌اند و هواوی را به دور زدن تحریم متهم می‌کنند. حتی شرکت‌های فناوری تایوانی نیز مورد اتهام قرار گرفته‌اند.

حالا وزیر اقتصاد تایوان همه ادعاهای مربوز به ارائه فناوری‌های شرکت‌های این کشور به هواوی را رد کرده است. اظهارات او پس از آن منتشر می‌شود که بلومبرگ گزارش داده بود که چهار شرکت Topco Scientific، L&K Engineering، United Integrated Services، Cica-Huntek Chemical Technology به هواوی کمک کرده‌اند.

او گفت که طبق قوانین تایوان، شرکت‌های این کشور اجازه ارائه فناوری‌های پیشرفته خود را به چین ندارند. او گفت که چهار شرکت مورد ادعای بلومبرگ هیچ فناوری یا تجهیزاتی را به هواوی نفروخته‌اند.

Topco Scientific، L&K Engineering و United Integrated Services نیز اتهامات وارده را رد کرده‌اند و گفته‌اند که فقط در ساخت یک تاسیسات در شنژن چین مشارکت داشته‌اند. وزارت امور اقتصادی تایوان اعلام کرده این موضوع را بررسی خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که گزارش بلومبرگ چقدر صحت دارد و این شرکت‌های تایوانی آیا با جریمه‌هایی برای همکاری ادعایی خود با هواوی مواجه خواهند شد یا نه.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262804/economy-minister-denies-taiwan-firms-supplies-tech-to-huawei/