اخیرا فیل شیلر، هم‌بنیان‌گذار اپل، به اینستاگرام و تردز پیوست و با وجود اینکه مدیران اپل در اینستاگرام حضور دارند، اما تیم کوک هیچ اکانتی ددر این شبکه اجتماعی ندارد. حالا به نظر می رسد که مدیر عامل اپل هم به اینستاگرام پیوسته است.

در حالیکه تیم کوک از سال ۲۰۱۳ در توییتر حضور دارد، اما او هرگز به شبکه اجتماعی دیگری به جز ویبو ملحق نشده است. بعد از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، برخی از کاربران این سوال را داشتند که آیا کوک به پلتفرم دیگری مانند ماستودوت یا تردز می‌پیوندد یا خیر.

ظاهرا اکانتی با نام کاربری tim.d.cook@ در ماه جولای ۲۰۲۳ در اینستاگرام ایجاد شده است که اولین پست او در تاریخ ۲۰ آگوست با دو عکس ثبت‌شده با آیفون منتشر شده است. پست دوم در ۲۳ آگوست شامل یک تبلیغ ۳۰ ثانیه‌ای از کمپین ۳DPets می‌شود.

به نظر می‌رسد این حساب کاملا فیک و جعلی است و وب‌سایت ۹to5Mac از افراد مطلع با این موضوع شنیده که این حساب توسط تیم کوک ایجاد نشده است. نکته جالب اینکه، این اکانت توسط برخی مدیران اپل دنبال می‌شود. برخی از کارمندان اپل نیز این حساب جعلی در اینستاگرام را دنبال می کنند.

هنوز مشخص که چرا این مدیران اپل حساب فیک تیم کوک را دنبال می کنند. لازم به ذکر است که اپل یک حساب رسمی اینستاگرام برای به اشتراک گذاری عکس‌ها و فیلم‌های ثبن‌شده با آیفون دارد.

منبع: ۹to5mac

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259550/theres-a-fake-tim-cook-instagram-account-and-apple-vps-are-following-it-u/