لوتوس اعلام کرد که هایپر خودروی الکتریکی بعدی خود یعنی Emeya 2024 را در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور ماه) در شهر نیویورک رسما معرفی خواهد کرد. لوتوس ادعا کرده است که Emeya پیشرفته‌ترین هایپر خودروی تمام الکتریکی جهان خواهد بود.

تیزر این خودرو فقط چراغ‌های عریض LED جلوی آن را نشان می‌دهد. Emeya که با نام رمزی Type 133 در حال توسعه بوده ظاهرا از معماری شبیه به Eletre بهره خواهد برد و مشخصات مشابه آن خواهد داشت.

لوتوس که متعلق به شرکت چینی Geely است می‌خواهد در بازار خودروهای الکتریکی حضور بیشتری داشته باشد. Emeya قرار است دومین خودرو از سه خودروی الکتریکی جدید این شرکت باشد که در چهار سال آینده معرفی خواهند شد. این سه خودرو شامل یک خودروی اسپرت، یک سدان کوپه و یک شاسی بلند دیگر می‌شوند. شاسی بلند کراس اوور Eletre سال گذشته با ظرفیت باتری بیش از ۱۰۰ کیلووات‌ساعت و توان ۶۰۰ اسب بخار معرفی شد.

طبق گزارش Motor1، لوتوس در سال ۲۰۲۲ فقط ۵۷۶ خودرو فروخته که در مقایسه با سال قبل ۶۲ درصد کاهش داشته است. این شرکت همچنین در سال گذشته ۱۴۵.۱ میلیون پوند ضرر کرده و حتی ممکن است بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کند.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم لوتوس چه برنامه‌هایی در سر دارد.

منبع: theverge

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259848/lotus-will-reveal-its-electric-emeya-hypercar-september-7th-the-four-door-grand-tourer-will-be-the-third-ev-from-the-british-automaker/