سامسونگ همچنان سریع‌ترین شرکتی است که به‌روزرسانی‌های اندروید را منتشر می‌کند (به غیر از خود گوگل). این شرکت آپدیت One UI 6 بر پایه اندروید ۱۴ را برای سری گلکسی S23 سامسونگ عرضه کرده است. این آپدیت دارای قابلیت‌های جدیدی است که یکی از آن‌ها Auto Blocker نام دارد که از گوشی گلکسی شما در برابر انواع تهدیدات امنیتی محافظت می‌کند.

قابلیت Auto Blocker وقتی فعال باشد می‌تواند از دستگاه شما در برابر نصب جانبی محافظت کند. هدف آن مسدود کردن نصب اپلیکیشن‌ها از منابع غیرمجاز است. قابیت Auto Blocker همچنین اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه‌های غیرمجاز بلاک می‌کند. این قابلیت باعث امن‌تر شدن تجربه شما خواهد شد و از شما در برابر نصب بدافزارها و اپلیکیشن‌های خطرناک محافظت خواهد کرد.

نصب جانبی اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی بسیار ساده است. کاربر ابتدا فایل اپلیکیشن‌ را در دستگاه خود دانلود می‌کند. سپس روی آن ضربه می‌زند تا آن را نصب کند. در این مرحله از کاربر خواسته می شود تا به منبع نصب اپلیکیشن‌ اجازه دهد. وقتی‌که مجوز صادر می‌شود، پروسه نصب اپلیکیشن‌ ادامه می‌یابد.

با این حال، برخی از اپلیکیشن‌‌های آلوده وجود دارند که سعی در فریب کاربران دارند. برخی از این اپلیکیشن‌ها، تبلیغات را روی صفحه نمایش نشان می دهند و برخی دیگر فقط برای ردیابی داده استفاده می‌شوند. هدف سامسونگ مسدود کردن این اپلیکیشن‌‌ها و امن‌تر کردن تجربه کاربران است.

برای فعال کردن AUTO BLOCKER در ONE UI 6 کافی است Auto Blocker را تایپ کنید تا این قابلیت به سرعت روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود. روی گزینه Toggle to Enable Auto Blocker کلیک کنید. این قابلیت کاملا اختیاری هستند و اگر نمی‌خواهید از آن استفاده کنید می توانید آن را غیرفعال کنید. با این حال، توصیه می‌شود این قابلیت امنیتی را فعال نگه دارید.

Auto Blocker جدیدترین تلاش سامسونگ را برای ایمن‌تر کردن رابط کاربری One UI است. این قابلیت می‌تواند از کاربران در برابر حملات مخرب محافظت کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265052/samsung-one-ui-6-introduces-auto-blocker-feature/