دادگاه کالیفرنیا رای داده است که تسلا در تصادف مرگبار سال ۲۰۱۹ که به نظر می‌رسید سیستم خودران این شرکت مسئول آن بوده، مقصر نبوده است. به گزارش رویترز، در شکایت مطرح شده علیه تسلا ادعا شده بود که این شرکت آگاهانه خودروهایی با سیستم خودران معیوب عرضه کرده که منجر به تصادف شدیدی شد که در آن راننده مدل ۳ جان خود را از دست داد و دو نفر به شدت مجروح شدند.

طبق این شکایت، میکا لی ۳۷ ساله هنگام رانندگی با تسلا مدل ۳ در بزرگراهی خارج از لس آنجلس با سرعت ۶۵ مایل در ساعت، از جاده منحرف شد و به یک درخت برخورد کرد. لی در این تصادف جان باخت. طبق گزارش رویترز، خانواده لی و دو نفر دیگر که در این تصادف مجروح شدند، از تسلا درخواست ۴۰۰ میلیون دلار غرامت کرده بودند.

وکلای این افراد می گویند که تسلا زمانی که لی در سال ۲۰۱۹ مدل ۳ را خریداری کرد، نرم‌افزار معیوبی را عرضه کرده است. سیستم خودران تسلا هنوز در مرحله بتا است و هنوز به‌طور رسمی راه اندازی نشده است.

دادگاه در نهایت تشخیص داده که هیچ نقصی در سیستم خودران تسلا وجود نداشته است. تسلا در گذشته نیز به خاطر سیستم اتوپایلوت خود با شکایت هایی مواجه بوده است، اما این اولین موردی است که منجر به مرگ شده بود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265073/teslas-autopilot-was-not-to-blame-for-fatal-2019-model-3-crash-jury-finds/