اپل ظاهرا قصد دارد ظرف دو سال آینده محصولات هوشمند خانگی خود را گسترش بدهد. مارگ گورمان تحلیلگر مطرح بلومبرگ با انتشار گزارش گفته است که اپل احتمالا چهار محصول جدید در این حوزه ارائه خواهد کرد.

یکی از این دستگاه‌ها احتمالا یک هوم پاد جدید خواهد بود. اپل همچنین ممکن است در حال توسعه یک هوم پاد مینی باشد که از نظر طراحی شبیه به مدل ۲۰۱۸ خواهد بود. اپل از ۲۰۲۱ هیچ هوم پادی معرفی نکرده است و صحبتی نیز درباره مدل‌های بعدی آن نکرده است. به غیر از دو محصول، اپل دو دستگاه دیگر نیز معرفی خواهد کرد که کاملا جدید خواهند بود. 

گورمان گفته است که‌ یکی از آن‌ها یک وسیله جانبی برای آشپزخانه خواهد بود که ترکیبی از آیپد و اسپیکر خواهد بود و محصول دیگر یک نمایشگر هوشمند و ترکیبی از اپل‌ تی‌وی، دوربین و هوم پاد خواهد بود و در اتاق نشمین مورد استفاده خواهد گرفت. اپل احتمالا یکی از این دستگاه‌ها را اواخر ۲۰۲۳ یا اوایل ۲۰۲۴ معرفی خواهد کرد

به نظر می‌رسد اپل وسیله جانبی آشپزخانه‌ای خود را برای رقابت با گوگل و آمازون ارائه خواهد کرد. گوگل و آمازون هم‌اکنون با عرضه Nest Hub و Echo Show 15 نظر مشتریان را به خود جلب کرده‌اند و حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که اپل چه فکرهایی در سر دارد.

منبع: Engadgetاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/229367/apple-could-be-developing-a-smart-display/