طبق یک گزارش جدید، سامسونگ در حال توسعه یک پوشیدنی سلامت به نام گلکسی رینگ (Galaxy Ring) است و یک شرکت ژاپنی بردهای مدار آن را خواهد ساخت.

پتنت‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ نیز به یک حلقه یا انگشتر هوشمند با حسگرهای الکتروکاردیوگرام (ECG) و فوتوپلتیسموگرافی (PPG) اشاره داشتند که از آن می‌شد برای کنترل خانه هوشمند یا هدست XR آینده سامسونگ استفاده کرد.

رویداد آنپکد سامسونگ قرار است به‌زودی برگزار شود و احتمالا شاهد رونمایی از گلکسی واچ ۶ در این رویداد خواهیم بود. اما اگر گزارش امروز صحت داشته باشد، سامسونگ ظاهرا می‌خواهد از ساعت‌های هوشمند به حلقه‌های هوشمند سوئیچ کند.

وب‌سایت کره‌ای The Elec گزارش داده است که سامسونگ توسعه نمونه اولیه حلقه هوشمند گلکسی رینگ را قبل از تولید انبوه آن آغاز کرده است. سامسونگ ظاهرا با شرکت ژاپنی Meiko که سازنده بردهای مدار است و قبلا قطعاتی برای سری گلکسی S23 ساخته همکاری خواهد کرد.

سال گذشته نیز گزارش‌های زیادی از پتنت‌های سامسونگ برای حلقه هوشمند وجود داشت که نشان می‌داد چگونه این انگشتر هوشمند از حسگرهای PPG و ECG برای مانیتور ضربان قلب و فشار خون استفاده می‌کند.

The Elec در گزارش خود گفته است که حلقه گلکسی رینگ در مقایسه با گلکسی واچ دقت اندازه گیری بهتری خواهد داشت. به لحاظ نظری نیز حلقه‌های هوشمند در مقایسه با ساعت‌های هوشمند کارآیی بهتری برای پایش خواب و سایر پارامترهای سلامت دارند و همه این‌ها بستگی به این خواهد داشت که گلکسی رینگ سامسونگ چقدر برای انگشت کاربر مناسب خواهد بود.

منبع: Androidcentral

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/256446/the-rumored-galaxy-ring-could-challenge-the-galaxy-watch-6/