ما واتساپ را به‌خاطر قابلیت‌های ارسال پیام صوتی می‌شناسیم، حالا این پلتفرم قصد دارد قابلیت ارسال پیام ویدیویی را نیز ارائه کند. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا ویدیوهای کوتاه را به‌طور مستقیم در چت‌های خود ضبط و ارسال کنند و یک تجربه مکالمه تعاملی‌تر داشته باشند.

قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی واتساپ محدود به ۶۰ ثانیه خواهد بود. هدف این قابلیت علاوه بر انتقال اطلاعات، می‌تواند به اشتراک‌گذاری لحظات و احساسات خودمان با دیگران باشد. در واقع، هدف اصلی از پیام‌های ویدیویی این است که طیف وسیعی از احساسات انسانی را منتقل کند.

نحوه استفاده از این قابلیت بسیار ساده است و کاربران مثل ارسال پیام‌های صوتی، فقط کافی است که حالت ویدیو را انتخاب کرده و برای ضبط کردن فشار دهند. همچنین یک سوایپ رو به بالا، امکان ضبط هندزفری را فراهم خواهد کرد. از طرفی ویدیوها پس از ارسال، به صورت خودکار در حالت بی‌صدا پخش خواهند شد که با بک ضربه روی ویدیو می‌توان صدای آن را فعال کرد. ضمنا، پیام‌های ویدیویی از قابلیت رمزگذاری سرتاسری بهره خواهند برد.

قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی واتساپ از امروز عرضه شده است و در هفته‌های آینده در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت. معرفی این قابلیت نشان‌دهنده تعهد واتساپ به بهبود تجربه کاربری پلتفرم خودش است.

منبع: Gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/257129/whatsapp-is-introducing-a-video-messaging-feature-similar-to-voice-messaging/