در حالیکه کمتر از ۴۸ ساعت تا رویداد Wonderlust اپل باقی مانده است، امروز در شایعه جدیدی ادعا شده است که اپل قصد دارد تولید لوازم جانبی سیلیکونی را متوقف کند.

طبق اطلاعات امروز، ظاهرا این اتفاق به‌صورت تدریجی خواهد افتاد و قرار است مدل های موجود با گزینه‌های رنگی جدید تولید نشوند.

ظاهرا هدف اپل از این کار کمک به پایداری محیط زیست است. گزارش امروز گفته است که اپل می‌خواهد لوازم جانبی سیلیکونی را با مواد سازگار با محیط زیست جایگزین کند.

اپل در حال حاضر دارای لوازم جانبی متعددی است که از لاستیک سیلیکونی و فلورالاستومر ساخته شده‌اند. این لوازم شامل کیس‌های آیفون، بندهای اپل واچ، وسایل جانبی ایرتگز و موارد دیگر می‌شود.

از آنجائیکه اپل از لاستیک و فلوئوروالاستومر در محبوب‌ترین و ارزان‌ترین مدل‌های اپل واچ استفاده می‌کند بنابراین این شرکت سعی خواهد کرد تا جایگزین کردن آن‌ها را به صورت تدریجی انجام دهد.

انتظار می رود اپل برای کیس‌های سری آیفون ۱۵ از ماده جدیدی به نام FineWoven استفاده کند. همچنین شایعه شده است که امسال بندهای اپل واچ دارای طراحی گیره مغناطیسی خواهد بود و از همان مواد مورداستفاده در کیس‌های FineWoven ساخته خواهند شد. ظاهرا قیمت این بندها ۹۹ دلار خواهد بود.

رویداد آیفون ۱۵ اپل قرار است سه شنبه، ۱۲ سپتامبر برگزار شود.

منبع: ۹to5mac

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260846/rumor-apple-to-discontinue-silicone-accessories-including-iphone-cases/