شیائومی خود را برای ورود به دنیای خودروهای الکتریکی آماده می‌کند و قرار است به‌زودی یک سدان به نام MS11 معرفی کند که اولین خودروی الکتریکی این شرکت خواهد بود. حالا تصاویر این خودرو توسط وب‌سایت XiaomiEV.com فاش شده است.

این تصاویر، سدان برقی MS11 را در پوشش استتار نشان می‌دهد و ظاهرا این خودرو در بزرگراه Urumqi-Changji در حال انجام تست‌های دمای بالا است.

شیائومی اوایل سال ۲۰۲۱ فعالیت خود در حوزه خودروهای الکتریکی را شروع کرده است. لی جون مدیرعامل این شرکت در یک کنفرانس گفته بود که خودروی الکتریکی شیائومی زودتر از موعد معرفی خواهد شد و احتمالا تا نیمه اول سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد.

مشخصات باتری شیائومی MS11 اخیرا فاش شده بود. این خودرو مجهز به یک باتری سه تایی ۱۰۱ کیلووات‌ساعت خواهد بود که برد ۸۰۰ کیلومتر را تضمین خواهد کرد. چگالی انرژی باتری ۱۵۷Wh/kg است که در حد متوسط است. در حالیکه اکثر شرکت‌های خودروساز به سراغ CATL به‌عنوان تامین‌کننده باتری رفته‌اند، شیائومی تصمیم گرفته با CALB وارد همکاری شود.

سدان MS11 ظاهرا قرار است با خودروهایی مثل تسلا مدل ۳، BYD Seal، Deepal SL03 و چند سدان برقی دیگر رقابت کند و احتمالا در بازه قیمتی ۲۵,۵۰۰ یورو به فروش خواهد رفت.

منبع: arenaev

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259185/xiaomi-ms11-electric-sedan-spotted/