سامسونگ امروز اعلام کرد که مانیتور ViewFinity S9 5K خود در آمریکا عرضه می‌کند که هدف آن رقابت با مانیتور گران‌قیمت اپل استودیو است.

در حالیکه مانیتور ViewFinity S9 5K در کره جنوبی عرضه شده است، اما خریداران آمریکایی از زمان نمایش این مانیتور در نمایشگاه CES 2023 منتظر آن هستند. حالا سامسونگ به طور رسمی اعلام کرده است که این دستگاه را در ماه اگوست ۲۰۲۳ به قیمت ۱۵۹۹.۹۹ دلار در آمریکا عرضه خواهد کرد.

این قیمت کمی گران‌تر از نمایشگر استودیو اپل خواهد بود. با این حال، مانیتور سامسونگ به همراه یک پایه قابل تنظیم ارتفاع عرضه خواهد شد که با در نظر گرفتن قیمت آن انتظار می‌رود این مانیتور به قیمت ۱۹۹۹ دلار فروخته شود.

هر دو مانیتور اپل و سامسونگ دارای پنل ۲۷ اینچی ۵K، اتصالات تاندربولت ۴ و اسپیکرهای داخلی هستند. ViewFinity S9 سامسونگ مجهز به یک دوربین بهتر با وضوح ۴K است در حالیکه مانیتور اپل از یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید بهره می‌برد.

ViewFinity S9 همچنین دارای شیشه مات خواهد بود در حالیکه شیشه مانیتور اپل از نوع انعکاسی است، مگر اینکه یک گزینه نانوبافتی بخرید که در این صورت قیمت مانیتور اپل به ۲۲۹۹.۰۰ دلار افزایش می‌یابد. هرچند نانوبافت اپل و روکش مات سامسونگ یکسان نیستند، اما هدف هر دوی آن‌ها کاهش انعکاس نور در نمایشگرها است.

سامسونگ همچنین ادعا کرده که دقت رنگ ViewFinity S9 5K را می‌توان با استفاده از گوشی هوشمند کالیبره کرد. کاربران می‌توانند این کار را فقط با نشان دادن دوربین گوشی به سمت مانیتور و استفاده از اپلیکیشن SmartThings انجام دهند.

در هر حال باید ببینیم رقابت مانیتورهای گران‌قیمت اپل و سامسونگ چگونه خواهد بود.

منبع: Appleinsider

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/256393/samsungs-studio-display-rival-finally-coming-in-august/